Hydrodynamická čerpadla - kombinovaná

S-LV

Oblast použití

Čerpadla řady S-LV jsou vhodná pro čerpání čistých kapalin, bez mechanických příměsenin. Používají se zejména k čerpání nafty, lihu, benzinu, petroleje do teploty 35°C a s koncentrací vodíkových iontů do pH 6 při 20°C. Mohou se použít také k čerpání čisté užitkové vody např. jako protipožární čerpadla do teploty 80°C.

Konstrukční provedení

Čerpadla jsou článková odstředivá horizontální s radiálními oběžnými koly a s radiálními rozvaděči. Jsou kombinovaná se samonasávacím stupněm, který je přeřazen před sací těleso a řešení umožňuje nezávislý provoz současně obou částí čerpadla. Čerpadla jsou vyráběna v různých modifikacích, jejich rozlišení spočívá v použití provazcové nebo mechanické ucpávky vyvedeného konce hřídele, poloze hrdel sacího a výtlačného tělesa a poloze připevňovacích patek.

Materiály

Čerpadla S-LV se vyrábí v materiálovém provedení LN. Hlavní části čerpadla jsou zhotoveny ze šedé litiny, samonasávací kolo a speciální oběžné kolo prvního stupně, pouzdro tělesa a zásobníku jsou z bronzu. Těsnící kruhy jsou z mosazi.

Ucpávky

U čerpadel S-LV se používají buď provazcové nebo mechanické ucpávky vyvedeného konce hřídele.

Technické parametry

Maximální teplota dopravované kapaliny: 80°C
Průtok čerpadla: Q = 9,2 30 l/s
Dopravní výška: H = 105 – 33 m

cs_CZCzech