Hydrodynamická čerpadla - horizontální spirální

NFT

Oblast použití

Čerpadla NFT v materiálovém provedení LC a TJ najdou uplatnění při čerpání surových kalů v městských a průmyslových kanalizačních čistírnách a při čerpání potravin, jako např. brambor, listové zeleniny, luštěnin apod. Materiálové provedení ZC je vhodné pro chemický a papírenský průmysl při výrobě papíru, umělého hedvábí, buničiny a celulózy.

Konstrukční provedení

Hlavní předností čerpadel NFT je vysoká průchodnost čerpaného média. Konstrukce čerpadel umožňuje demontáž hydraulické a mechanické části bez odpojení sacího a výtlačného potrubí. Hydraulickou část tvoří kruhová skříň, oběžné kolo, příložky a těleso ucpávky, kterým je provedené spojení s mechanickou částí. Mechanická část – ložisková konzola se skládá z ložiskového tělesa a hřídele, která je uložená ve valivých ložiskách mazaných tukem, kromě velikostí 80-NFT-400,100-NFT-400 a 150-NFT-400, které jsou mazané olejem.

Materiály

Materiálové provedení čerpadel se volí podle čerpané kapaliny.
LC – Skříň, oběžné kolo, příložka a odlitky mechanických částí jsou ze šedé litiny. Pouzdro náboje oběžného kola je z litiny a hřídel z konstrukční oceli.
TJ – Skříň, příložka, oběžné kolo a odlitky mechanických částí jsou z ocelolitiny. Pouzdro náboje oběžného kola z litiny a hřídel z konstrukční oceli.
ZC – Skříň, oběžné kolo, příložka, pouzdro náboje oběžného kola, ucpávková část tělesa ucpávky je z korozi-odolné oceli, hřídel je z konstrukční oceli, odlitky mechanické části jsou ze šedé litiny.

Ucpávky

Ucpávka na utěsnění hydraulické části je v provedení měkká provazcová, nebo mechanická.

Technické parametry

Maximální teplota dopravované kapaliny: 80 st.C
Průtok čerpadla: 400 – 8000 l/min
Dopravní výška: 5 -59,5 m

en_USEnglish